اصطلاحات رایج یو پی اس - قسمت2

چهارشنبه 17 شهریور 1395 ساعت 12:02

CE Marking: بیانیه تولیدکنندگان که محصول بر اساس پیش‌نیازهای لازم دستورالعمل‌های محیطی، ایمنی و سلامتی اروپاست.

Cenelec: کمیته اروپایی استانداردسازی الکتروتکنیکی.

Charger: به Battery Charger رجوع کنید.

Charger Control: کنترل ولتاژ یا جریان خروجی شارژ ـ پارامترهای کنترل شده اصلی: جبران دمای ولتاژ شناور، ترانسفر و انتقال از حالت بار boost (افزایشی) به ولتاژ شناور، لیمیت جریان باطری، لیمیت جریان ورودی.

Cold Standby operation: عملکرد حالت بلااستفاده یا راکد یو پی اس با هدف کاهش مصرف برق. یو پی اس، در مورد قطعی برق باطری یو پی اس دریافت دستور خارجی شروع به کار می‌کند و از بار بعد از بازه روشن، پشتیبانی می‌کند.

Cold start: به Black start رجوع کنید.

Cos Phi: کسینوس زاویه بین ولتاژ و اشکال موجی جریان با فرکانس منبع اصلی.

Crest factor: نسبت بین پیک و کمیت‌های RMS شکل موجی جریان دوره‌ای، crest factor شکل موج جریان سینوسی، 4142/1 است.

Current Harmonic Distortions (THDI): به THD رجوع کنید.

Current shaaring: فانکشن یا مدار برقی که موجب اشتراک جریان برابر بین سیستم‌های UPS با اتصال موازی است.

DCE: متریک کارآیی بدست آمده با تقسیم برق تجهیزات Total IT بر کل برق مرکز دیتا. برای اطلاعات بیشتر به PUE، معکوس DCE رجوع کنید.

DC UPS: وسیله الکترونیکی متصل بین برق شرکت و مصرف‌کنندگان برق متشکل از منبع برق DC (یکسوساز) و باطری.

DC UPS درصدد ارائه ولتاژ DC شرطی بدون قطعی بین لیمیت‌های قانونی در برابر اغتشاش‌های برق شرکت از جمله قطعی‌ها می‌باشد.

Delta Conversion USP: USP نوع پیوندی ارائه شده توسط شرکت APC. آن از یک مبدل AC/DC بین ورودی AC و مسیر باطری DC استفاده می‌کند. مبدل می‌تواند انرژی را از شاه‌خط به منظور تثبیت ولتاژ خروجی و فاکتور برق ورودی صحیح افزوده یا کم کند. یک مبدل خروجی بین یو پی اس و باطری یو پی اس وصل می‌شود. آن به عنوان یکسوساز ac/dc برای شارژ باطری‌ها و به صورت یک مبدل dc/ac طی قطعی شاه‌خط عمل می‌کند.

Display: نمایشگر LCD یا Led که جلوی UPS قرار گرفته و اطلاعاتی درباره وضعیت یو پی اس از حمله ولتاژها، فرکانس جریانات ارائه می‌کند. نمایشگر در سیستم‌های ویژه برای تنظیمات سیستم برنامه به کار برده می‌شود.

Dip: به Sag رجوع کنید.

Double Conversion: توپولوژی UPS آن‌لاین. ولتاژ شاه‌خط AC به DC توسط ابزار ac به DC Rectifier تبدیل می‌شود. ولتاژ DC سپس به AC شرطی بوسیله Inverter (وارون‌ساز) تبدیل می‌شود.

Dry contacts: اتصال‌های رله ایزوله شده که برا آلارم یا سیگنال‌رسانی وضعیت به کار برده می‌شود.

Dual Source UPS: همچنین ورودی Dual نامیده می‌شود. یو پی اس با ورودی Bypass مجزا که فزونی ورودی AC را با تغذیه و یکسوساز و bypass از منابع مختلف را فراهم می‌سازد. خروجی یو پی اس بطور اتوماتیک با منبع ورودی by pass هماهنگ می‌شود.

Dynamic Regulation: انحراف ولتاژ خروجی سیستم ناشی از اتصال یا انفصال بار مدرج. بطور کلی کمیت‌های مختلف اشاره به بارهای نوع خطی و غیرخطی دارند.

Earth fault: نشتی یا مدار کوتاه به زمین از باطری جدا شده، خطوط برق ورودی و خروجی جدا شده از جمله Noutral. برخی از استانداردها به فعالسازی آلارم خطای متصل به زمین نیاز دارند اگر جریان معیوب متصل به زمین فراتر از کمیت مدرج باشد.

Earthing system: سیستمی برای وصل به زمین اجزای رسانا و بدون بار. سیستم Nautral Isolated: IT از زمین، اجزای در معرض، که بطور مجزا به زمین وصل می‌شوند. سیستم TN اجزای رسانا در معرض متصل به Neutral وصل به زمین است. سیستم TT اجزای رسانا در معرض و Neutral بطور مستقیم به زمین وصل می‌شوند.

حالت Eco حالت مقرون به صرفه‌ای از عملیات که به سیستم‌های UPS آن‌لاین ویژه امکان کارکرد در یک حالت off-line از شرکت را می‌دهند در حالیکه وارون‌سازی که در عملیات استندباری محرک است (فوری) می‌تواند بار را طی عیب شاه خط بپذیرد.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.