معرفی یو پی اس برند EXIMPOWER - قسمت 3

پنج‌شنبه 28 مرداد 1395 ساعت 10:03

15 خصیصه بارز محصولات EXIM POWER  نسبت به سایر یو پی اس ها  به شرح زیر است :

 • محدوده گسترده در دریافت برق ورودی AC220± 30% در صد,  که این امر موجب استفاده کمتر از باتری و انرژی ذخیره شده آن در افت و خیز برق شهر میشود و لذا یو پی اس امکان ارایه برق مناسب از باتری در هنگام قطعی برق را برای مدت زمان طولانی تری دارد. در حالی که اکثر یو پی اس های داخل کشور محدوده ای در حوالی 220± 20% درصد را پشتیبانی می کنند.

 

 • محدوده گسترده دریافت فرکانس برق ورودی شهر –محدوده(40تا 70HZ) میباشد که قابلیت کارکرد با انواع ژنراتور و با فرکانسهای مختلف را به یو پی اس بدون استفاده از باتری را میدهد . در حالی که برای اکثر یو پی اس ها بازه پشتیبانی فرکانس  محدوده کوچکتر  50±10% HZ  است . در خارج از این محدوده یو پی اس از باتری خود استفاده میکند .وذخیره باتری زودتر تمام میشود .

 

 • THDI کمتر از 5% که باعث میشود یو پی اس بتواند تقریبا باژنراتور توان معادل خود کار کند . این در حالی است که در اکثر یو پی اس های عرضه شده در کشور این میزان به حدی بالا است . که شرکت اکثرا از قید این مشخصه در کاتالوگ خود خود داری می کنند.

 

 • ضریب توان یو پی اس های شرکت فیام در عدد   8به صورت استاندارد و 0.9بصورت سفارشی تعبیه شده است  اما در سایر محصولات تولیدی مانند اکثر یو پی اس های داخلی و خارجی عرضه شده در ایران   ضریب توان نهایتا عدد 0.7 میباشد که این امر موجب میشود تا مثلا در دستگاهی به توان 10KVA  توانی معادل 1000 الی 2000 وات کمتر از دستگاههای شرکت فیام صنعت در خروجی خود ارایه کند.

 

 • جریان شارژ قوی در دستگاههای مجموعه فیام صنعت با برند EXIM POWER باعث شده است تا این دستگاها قابلیت کارکرد با باتری های آمپر بالا برای  Backup های طولانی تر را داشته باشد همچنین شدت جریان های بالا وکنترل شده در شارژر باعث میشود تا باتری ها در مدت زمان کمتری نسبت به سایر یو پی اس های داخل کشور شارژ شوند .در بسیاری از یو پی اس ها این قابلیت  با اضافه کردن یک شارژر در جعبه باتری بدست آمده است .  این کار نه تنها به لحاظ استاندارد پذیرفته نیست بلکه عملا ولتاژ خطرناک برق شهر را به جایی که هیچ نصاب و یا تعمیر کاری فکر نمیکند (در درون جعبه باتری) می کشاند و خطر جانی برای تعمیر کار را چند برابر  می کند .  ضمن اینکه با کارکرد و درشارژ داخلی یوپی اس  شارژبیرونی (درون جعبه باتری ) احتمال خطادر عملکرد هر یک از این دو شارژر اضافه میگردد  و امکان متورم شدن  باتری ها بسیار افزایش    می یابد .
 • وجودقابلیت تنظیم ولتاژ خروجی در ولتاژ های 200-208-220-230و240 بصورت نرم افزاری در این یو پی اس ها که در بسیاری از موارد شبیه به آن این set کردن از پتاسیومتر هایی که بر روی برد یو پی اس  وجود دارد توسط تکنسین های شرکت ارایه دهنده انجام میشود .
 • سیستم فن هوشمند با چهار سرعت کاری به نسبت میزان کارکرد  دستگاه میباشد.که باعث میشود حرارت  داخلی  یو پی اس تحت کنترل دقیق تر قرار گیرد. اما در سایر یو پی اس ها اکثرا سستم خنک کننده فن با یک سرعت یا نهایتا دو سرعت کار کنترل را انجام میدهد وتوان محدود تری دارد.
 • طراحی بسیار مناسب (COMPACT DESIGN) :
 • این یو پی اس بصورتی طراحی شده است که مناسب جهت نصب در محیط هایی است که با کمبود جا روبرو هستند. همینطور این سیستم دارای وزن کمتر نسبت به سایر یو پی اس ها ست و برای حمل و نقل از سهولت بیشتری برخوردار است .
 • دارای دو بردDSP است که در اکثر یو پی اس ها یک برد وجود دارد طبیعتا فرآیند  تحلیل سیگنال دیجیتالی در مدل فیام صنعت بهتر پردازش میکند.
 • این یو پی اس ها دارای حفاظت در برابر جریان بالا,اضافه بار ,اتصال کوتاه و اتصال معمولی,حفاظت در برابر رعدو برق و همینطور انواع شوک های شبکه از قبیل surge,sag و spike  میباشد.
 • این یو پی اس ها دارای تکنولوژی HOT SWAPPALE BATTERY هستند  یعنی در زمانی که برق شهر وجود دارد و در هنگام کار دستگاه در  صورت نیاز بدون نیاز به قطع یو پی اس ویا قطع برق شهر  امکان تعویض باتری یو پی اس وجود دارد.

در تمام این مدت یو پی اس با استفاده از بخش RECTIFIER  خود برق ورودی را دریافت نموده وبا انجام عملیات dc سازی و سپس ac کردن آن ولتاژی کاملا تثبیت شده و بدون نویز را با تلرانس و دقت 1% در اختیار مصرف کننده قرار میدهد.

 • از انجاییکه snmp پروتکل ارتباط شبکه ای  یو پی اس با اپراتور است

این شرکت با ارایه دادن snmp  های  تولید شرکت EXIM POWER  توانسته است ارتقاء پذیری بسیار بالایی بین این پروتکل ارتباطی و     یو پی اس برقرار کند . واز انجایی که تنها دو شرکت دیگرEaton-Megatech   تولید کننده SNMP  در دنیا هستند فاکتور بسیار مهمی در ثابت کردن تکنولوژی بالا در محصولات شرکت EXIM POWER است

 • این یو پی اس ها دارای قابلیت ارتقاء پذیری نرم افزاری هستند که باعث میشود شما با خرید یو پی اس در سالهای آتی UPDATE اخرین نرم افزارهای ان استفاده کنید ومطمئن باشید که به هیچ وجه برای دسترسی بیشتر به سخت افزار جدیدتر نیاز ندارید .
 • .قابلیت تحمل اضافه بار را تا 150 برابر ظرفیت را به مدت 1 دقیقه دارا ست و همینطور قابلیت تحمل اضافه ظرفیت   بین  150تا 125  درصد را تا 10دقیقه داراست اما سایرین در این رنج  راتا 1 دقیقه ساپورت میکنند.

 

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.